×

Marshall High School Scholarships

AMERICAN LEGION (Boy)

Nicholas Dunn

AMERICAN LEGION (Girl)

Aniso Mohamed

AVERA MEDICAL GROUP

Kaitlyn Matzner

RAY BALDWIN

Nicolette Blomme

BRAISTED

Kaia Sueker

BRAISTED

Simon Zahrbock

CHARLES BENSON

Jenna Zeug

BEST TEAMMATE

Matthew Onken

CARTER BOERBOOM

Isaac Schmitt

CARTER BOERBOOM

Kaia Sueker

BREDESON AGRIC

Jacob Hinze

BREMER BANK

Alejandro Montoya

BREMER BANK

Katelyn Schauer

BUD ROSE

Bryce Paulsen

BURGER KING

Quentin Blomme

CHUCK & CHERI BUYSSE

Sofia Bock

JENNIFER CARON

Ashtyn Eben

JENNIFER CARON

Daniel Van Keulen

ROBERT & PHYLLIS CARR

Alexandra Kock

ROBERT & PHYLLIS CARR

Alexis Schnaser

ROBERT & PHYLLIS CARR

Erica Jones

ROBERT & PHYLLIS CARR

Kaleb Soehl

ROBERT & PHYLLIS CARR

Kyle Murphy

ROBERT & PHYLLIS CARR

Nicholas Dunn

ROBERT & PHYLLIS CARR

Olivia Peterson

ROBERT & PHYLLIS CARR

Sofia Bock

DOREEN MATTHYS OWENS/CLASS OF 1980

Katherine Ewing

SF “RED” CLINE

Erica Jones

VIRGIL & ELFA COYLE

William Moua

BEN DIRCKX MEMORIAL

Daniel Bauer

SALLY EHLERS

Ashtan Vlaminck

WILLIAM EHLERS

Chinonso Nwakama

LORRAINE ERICKSON

Dakota Edens

LORRAINE ERICKSON

Timothy Boersma FCA

Kianna Prins

FIRST INDEPENDENT BANK

Brett Wartner

EAGLES

Lisa Mwarabu

EAGLES

Ta Eh Doh

JON FUHRMANN

Jordyn Kack

LOUIS GALANTER

Amanda Biastock

HALL

Ashtyn Eben

A.J. HENLE JOURNALISM

Hunter Smidt

RAY AND BETTY HENLE

Alexandra Kock

HENRY & CAROLINE JOHNSON

Kianna Prins

KAISER AWARD

Kaia Sueker

LORENCE KIENHOLZ

Joe Wynia

KMHL

Nolan Schultz

DAVID KOCK

Olivia Bowers

ALICE LINDSLEY

Jerad Nielsen

RUTH LUND MEMORIAL

Dakota Edens

LUTTMERS

Matthew Onken

LYON COUNTY FARM BUREAU

Ashley Zwach

ROGER MARKS SR.

Ashlyn Swenning

MAFAC

Meredith Bock

MARSHALL EDUC. ASSOC.

Derrick Hoseck

MARSHALL EDUC. ASSOC.

Jesse Falconer

MUSIC BOOSTERS

Karsten Armstrong

MUSIC BOOSTERS

Ashley Arndorfer

MUSIC BOOSTERS

Ashtyn Eben

MARSHALL CRIME PREVENT.

Jeraco Parsa

GORDON MARSHALL

Olivia Sook

GORDON MARSHALL

Treyton Weber

MATERIAL DISTRIBUTERS

Fuad Musse

D.C. PAT MCFARLAND JR

Alexander Gergen

D.C. PAT MCFARLAND JR

Andrew Mulso

D.C. PAT MCFARLAND JR

Bailey Nelson

D.C. PAT MCFARLAND JR

Benjamin Leek

D.C. PAT MCFARLAND JR

Bridget Appel

D.C. PAT MCFARLAND JR

Brooklyn Sukalski

D.C. PAT MCFARLAND JR

Bryce Paulsen

D.C. PAT MCFARLAND JR

Camryn Allex

D.C. PAT MCFARLAND JR

Claire Bossuyt

D.C. PAT MCFARLAND JR

Courtney Toulouse

D.C. PAT MCFARLAND JR

Devine Bauman

D.C. PAT MCFARLAND JR

Karsten Armstrong

D.C. PAT MCFARLAND JR

Jared Antony

D.C. PAT MCFARLAND JR

Mark Kerkaert

D.C. PAT MCFARLAND JR

Isaac Timmerman

D.C. PAT MCFARLAND JR

Jadyn Briffett

D.C. PAT MCFARLAND JR

Jamie Timmerman

D.C. PAT MCFARLAND JR

Kayla Dwire

D.C. PAT MCFARLAND JR

Laura Bolin

D.C. PAT MCFARLAND JR

Mackenzie Gladis

D.C. PAT MCFARLAND JR

Mary Tret John

D.C. PAT MCFARLAND JR

Matthew Scott

D.C. PAT MCFARLAND JR

Meredith Bock

D.C. PAT MCFARLAND JR

Miranda Eberling

D.C. PAT MCFARLAND JR

Morgan McCloud

D.C. PAT MCFARLAND JR

Nolan Meyer

D.C. PAT MCFARLAND JR

Parker Terfehr

D.C. PAT MCFARLAND JR

Rachel Thomsen

D.C. PAT MCFARLAND JR

Samantha Nielsen

D.C. PAT MCFARLAND JR

Samuel Fischer

D.C. PAT MCFARLAND JR

Sydney Mauch

D.C. PAT MCFARLAND JR

Tylar Holmgren

D.C. PAT MCFARLAND JR

Tyler Persons

D.C. PAT MCFARLAND JR

Katie Polzin

D.C. PAT MCFARLAND JR

Parker Winkelman

D.C. PAT MCFARLAND JR

Spencer Ehlers

F.J. MCLAUGHLIN

Sha Poe Kpaw

THOM. MCLAUGHLIN

Nurto Omar

LON AND ROBIN MOON

Kaitlyn Zaske-Simning

LON AND ROBIN MOON

Odessa Knochenmus

LAURA MOORE

Madison Wegner

LA OELTJENBRUNS

Marci Bossuyt

MERRIL OLSON

Devine Bauman

P.E.O. CHAPTER F.E.

Chandler Link

PRIDE IN TIGER

Madison Rowe

PRIDE IN TIGER

Rachael Page

PRIDE IN TIGER

Damian Caron

PRIDE IN TIGER

Tyler Timm

PRIDE IN TIGER

Helmon Josue Guerrero Castellanos

PRIDE IN TIGER

Mason Plante

PURPLE RIBBON

Olivia Peterson

JOHN E. QUAM

Jenna Zeug

LOUISE E. QUAM

Ta’mia Hedlin

SAM POMRANTZ

Ammran Mohamed

WARREN/EVA REESE

Kelsey Boerboom

WALLACE REGNIER MEM

Victoria Coudron

FRANCIS RUNHOLT

Amber Tholen

ELWYN & RITA SAUGSTAD

Joshua Deines

ROGER/SANDY SCHAFFER

Ashley Arndorfer

HOWARD SCHULZ

Gabriella Schwartz

BOB SCHWAN MEMORIAL

Angelica White

BOB SCHWAN MEMORIAL

Zoe Pudil

SOUTHWEST COACHES

Kevin Jennings

TAHER

Abigail Schauer

LLOYD THORBURN

Hser Lar Kpaw Htoo

WEINER ENDOWED

Aliya Kadiye

WEINER ENDOWED

Izach Harris

WEINER ENDOWED

Victoria Coudron

WEINER ENDOWED

Elliot Holland

WEINER ENDOWED

Ethan Skewes

WEINER ENDOWED

Makenzie Enderson

WEINER ENDOWED

Nick Macchio

WEINER ENDOWED

Shelby Versaevel

CHARLES WHITE MEMORIAL

Karter Wasberg

MATT WIENER

Braedy Slagel

FFA

Devon Sanchez

FFA

Hser Lar Kpaw Htoo

FFA

Kyle Christensen

PEO A.S. CHAPTER

Madeline Penske

DORISH HEMISH AGRICULTURE

Jacob Hinze

PRINCIPAL’S AWARD

Hser Lar Kpaw Htoo

COMMENTS